zamek samochodowy - od zewnątrz
zamek samochodowy od środka

BAN-BER
Ban-Ber logo
Banasik-Berski

zamek samochodowy w drzwaich

01-342 Warszawa    Bemowo - Jelonki    ul. Lustrzana 18

tel.  22-665-14-72     501-10-73-28     609-55-10-52

Zapraszamy    pn-pt. 9-17,    sob. 10-13  (w niektóre !! - najpierw prosimy o telefon)


Nasza oferta Więcej o zamkach Więcej o kluczykach

Przerabianie zamka samochodowego pod kluczyk

Wtedy, gdy zepsuty zamek samochodowy nie nadaje się już do naprawy, trzeba zakupić inny zamek.
W takiej sytuacji nie ma konieczności noszenia kolejnego kluczyka pasującego tylko do tego jednego zamka.

Jeśli znamy fabryczny kod nacięcia kluczyka, to w ASO można zamówić nowy bębenek, który będzie pasował do dotychczasowego kluczyka.  Jeśli nie znamy oryginalnego kodu możemy zakupić nowy komplet - bębenek z kluczykiem, ale wtedy mamy kolejny kluczyk do noszenia.

demontaż zapadek
dopasowanie nowych zapadek

Najtańsze i najbardziej efektywne rozwiązanie to dopasowanie zapadek nowego zamka do starego kluczyka - nasz warsztat oferuje taką usługę.  Po całkowitym rozłożeniu bębenka dobieramy, a następnie odpowiednio ustawiamy system zapadek - tak, by obsługiwał go stary kluczyk.

Oczywiście, jeśli trzeba,  dostosowanie zapadek do kluczyka wykonujemy również w stacyjkach samochodowych.  Auta produkowane seryjnie po 1995 r. wyposażone są w immobilizer, a w kluczyku umieszcza się transponder z indywidualnym kodem odpowiedzialnym za działanie zabezpieczenia.
Z tego powodu należy dostosować stacyjkę do kluczyka, a nie odwrotnie.  Nie ma znaczenia czy stacyjka samochodowa jest nowa czy używana.

Zdjęcia po lewej stronie pokazują:
1. wyjęcie zapadek z bębenka przerabianego zamka
2. dobór nowych zapadek pasujących do starego kluczyka

korek wlewu paliwa z zamkiem 

Pomagamy też kierowcom, którzy pozostawili na stacji benzynowej korek wlewu paliwa. Wtedy wystarczy, że kierowca kupi oryginalny korek (nowy lub używany). My dopasujemy zamek korka do kluczyka samochodu.


Czyszczenie i regeneracja zamka samochodowego

Zdaniem eksperta, Motor nr 2958 Nieużywany zamek może stać się swoistą twierdzą nie do zdobycia. Dzieje się tak zwłaszcza po zimie i dotyczy zarówno aut starszych jak i nowszych. Otwieranie i zamykanie drzwi samochodu wyłącznie pilotem powoduje to, że zamki drzwiowe zacinają się. Pierwszym sygnałem, że z zamkiem dzieje się coś złego, jest zwiększony opór przy wsuwaniu kluczyka w otwór zamka oraz utrudnione obracanie bębenka przy otwieraniu.

Na tym etapie należy oczyścić zamek, inaczej elementy bębenka zapieką się na tyle, że albo nie otworzymy drzwi auta kluczykiem albo uszkodzimy zamek. Pierwszy posłuszeństwa odmawia zwykle zamek tylnej klapy, który jest najbardziej narażony na działanie czynników atmosferycznych. Zamkom najbardziej szkodzi bezruch i dlatego raz na jakiś czas warto otworzyć je kluczykiem, a nie tylko pilotem, by w porę zdążyć z czyszczeniem zamków.

Czyszczenie zamka rozpoczynamy od wyjęcia wkładki zamka, co najczęściej wymaga demontażu tapicerki drzwi samochodu i jest dość czasochłonne. Następnie rozkładamy cały zamek, tak by można było oczyścić każdy jego element. Jeżeli zablokowany zamek nie był otwierany na siłę, to jego elementy nie są połamane, a jedynie brudne. Czyszczeniu (lub wymianie) podlega wszystko: bębenek zamka, zapadki, sprężynki wysuwające zapadki. Bardzo dokładnie czyścimy szczeliny w których przesuwają się zapadki oraz gniazda sprężynek podnoszących zapadki - od staranności wykonania tej czynności zależy czas dalszej bezawaryjnej pracy zamka.

Wszystkie ruchome elementy zamka smarujemy przed jego złożeniem - to zmniejsza opory pracy i na długo zabezpiecza zamek przed niekorzystnym wpływem wilgoci, mrozu i wahań temperatury. Odradzamy stosowanie odmrażaczy, gdyż związki chemiczne w nich zawarte bardzo często powodują utlenianie stopów (np. znal-i), z których wykonane są bębenki zamków samochodowych.

bębenki zamka - Fiatwkładki zamka

Zdjęcia pokazują jak, w porównaniu do nowych, mogą być zapieczone nieużywane bębenki i wkładki zamków.

Zapewniamy profesjonalną naprawę zamków samochodowych w Twoim aucie,
uczciwość  oraz  konkurencyjne ceny.